Hoax měsíce: Co doopravdy zjistíte, když do komentáře napíšete BFF?

12. duben 2018  Nela Drunecká  komentáře (0)  186 objevných slov

Facebook v posledních týdnech nezažívá zrovna dvakrát příjemné dny. Kauza, z které vyplynulo, že do té doby neznámá Cambridge Analytica zneužila informace o cca 87 milionech uživatelských účtů na Facebooku, s sebou samozřejmě přinesla i vlnu paniky. Facebookem se jako virus už několik dní šíří zpráva, že Mark Zuckerberg vymyslel koncept, díky kterému zjistíte, zda byl váš účet napaden.

Hoax měsíce: Co doopravdy zjistíte, když do komentáře napíšete BFF?Hoax měsíce: Co doopravdy zjistíte, když do komentáře napíšete BFF?

A jak že to celá probíhá? Stačí napsat do komentáře zkratku BFF. Pokud zkratka zezelená, je váš účet chráněn. Pokud ne, byli jste napadeni.

bff

Pravda je však trochu jinde. BFF patří totiž k několika málo klíčovým slovům, díky kterým Facebook změní jejich barvu a po kliknutí na ně provede určitou animaci. Zde například proletí dvě ruce. Animace tím odkazuje na význam zkratky bff, která pochází z amerického slovního spojení “best friends forever” (doslova nejlepší přátelé navždy). Mezi další podobná slova patří například “congratulation”. Pokud vám nápis zezelená, znamená to pouze to, že je pro váš profil animace již aktivní. O ochraně vašeho účtu to bohužel neříká zhola nic.

Jestli chcete mít doopravdy jistotu, že vaše data nikdo nenapadl, využijte spíše tento link, který najdete přímo v nápovědě Facebooku.

Autor Nela Drunecká

Autor: Nela Drunecká

Během svého magisterského studia oboru Teorie a filozofie komunikace na ZČU Nelča absolvovala více než rok a půl dlouhou stáž v Nestlé v oblasti marketingu. Poté nastoupila do digitální komunikační agentury PROSEO Media, kde má na starosti projektové řízení a podílí se na tvorbě obsahových strategií.Hodnocení

3.69 hvězdiček / Hodnoceno: 16x


Přidat komentář (0)

Jak citovat tento obsah?

Drunecká Nela. Hoax měsíce: Co doopravdy zjistíte, když do komentáře napíšete BFF?. In: Obsah na dosah [online], 2018 [cit. 2018-07-18]. ISSN 2570 – 7825. Dostupné z: https://www.obnd.cz/hoax-mesice-co-doopravdy-zjistite-kdyz-do-komentare-napisete-bff

Čtěte také...

Jak na Instagram svépomocí

Jak na Instagram svépomocí

Instagram v posledním roce ukázal více než kdy jindy, že dokáže být silným marketingovým kanálem. Velké značky jeho potenciál vycítili a rozjeli vlak, do kterého bude už jen těžší a těžší naskočit. Bohužel nemáme žádný zázračný návod, který z vás po 4 minutách čtení udělá Instagramového ninju. Exist…

Co sledovat a na co se zaměřit při vyhodnocení marketingových kampaní

Co sledovat a na co se zaměřit při vyhodnocení marketingových kampaní

Možná jste si s touto otázkou lámali hlavu i vy. Rád bych vám tímto způsobem pomohl utřídit si myšlenky a ujasnit si, co vše je možné v marketingových kampaních sledovat a vyhodnocovat. A zejména co z toho pro vás bude důležité.

Jak měřit marketingové aktivity

Jak měřit marketingové aktivity

Předchozím článkem jsme odstartovali sérii, jejímž společným tématem je vyhodnocení marketingových aktivit. V předchozím článku jsme si udělali přehled obchodních cílů, které je možné nejen v kampaních sledovat. Ale kde vlastně všechna ta čísla zjistíte? Nejdříve se zaměříme na cíle úrovně action (n…


Komentáře